Rolovačka Jihlava

Bitcoin v Rolovačce

U nás v Rolovačce zaplatíte mimo hotovosti i platební kartou a kryptoměnami

Jak u nás kryptoměnami zaplatíte?

Nebojte je to jednoduché

V naší provozovně ve Škrétově ulici v Jihlavě si pochutnáte na luxusní zmrzlině, kterou můžete zaplatit i Bitcoinem, Litecoinem, Ethereem nebo kryptoměnou Dash.

Platba

Platba kryptoměnami je mnohem jednodušší než si mnozí lidé myslí. Stačí si založit peněženku, ve které si své Bitcoiny budete chtít uchovávat. Samotný Bitcoin pak koupíte buď v online směnárně, nebo přímo u nás ve zmrzlinárně. Na nákup vám bude stačit stokoruna a mobilní telefon. Pokud si nebude vědět rady, náš personál vám rád vše ukáže.

Peněženka je pouze mobilní aplikace, kterou si stáhnete zdarma do svého telefonu. Doporučujeme aplikace Mycellium wallet, Exodus nebo Coinbase, volba je ale na vás. Aplikace vás pak provede veškerým dalším postupem. Nastavíte si bezpečné heslo a bude vám vygenerována záloha. Záloha je seznam několika slov, které si opíšete na papír. Když potom telefon ztratíte nebo rozbijete, pomocí těchto slov se opět dostanete ke svému účtu. 

Po založení peněženky už stačí pouze zakoupit Bitcoin či jinou kryptoměnu. Když si u nás pak budete chtít koupit zmrzlinu nebo kávu, v apliaci vyberete možnost Send. Předložíme vám QR kód, který naskenujete a potvrdíte. Pak už si stačí vychutnat chutnou zmrzlinu se slevou pro krypto nadšence.

Jak Bitcoin nakoupit

Ve směnárně

Samotný nákup Bitcoinu či jiné vybrané kryptoměny je velmi jednoduchý. Buďto si můžete nakoupit už doma – online ve směnárně. Doporučujeme směnárny Simplecoin nebo Bitbeli, možností je ale nepřeberně. Ve směnárně si pouze vyberete jakou kryptoměnu chcete nakoupit a zadáte částku v korunách, kterou chcete zaplatit. ve své peněžence vyberete možnost Recive. Ta vám vygeneruje kód, který funguje jako číslo účtu v bance. Kód může vypadat třeba takhle: 3LmRz2A8LRzqRLNv4G9DEyPzB4m5pqdp3V. Tento kód pak pošlete směnárně aby věděli, kam mají Bitcoin poslat. Pak už stačí zaplatit kartou nebo bankovním převodem a během pár minut uvidíte Bitcoin ve své peněžence. 

V Bitcoinmatu

Nákup v Bitcoinmatu doporučujeme hlavně lidem co jsou ve světě kryptoměn nováčky. Vše je velmi jednoduché. Na automatu vyberete možnost nakoupit kryptoměnu a zvolíte tu, kterou chcete nakoupit – třeba Bitcoin. Poté vložíte peníze – minimálně můžete nakoupit za stovku. Ve své peněžence vyberete možnost Recive. Peněženka vám vygeneruje QR kód, který necháte bitcoinmat naskenovat. Během několika minut máte Bitcoin ve své peněžence k dispozici a můžete si u nás zakoupit třeba cookie zmrzlinu.